Responsywne strony WWW – konieczność czy trend?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że zmieniło się spojrzenie na strony WWW. Jeszcze kilka lat temu możliwość przeglądania witryn internetowych ograniczała się do laptopów i komputerów stacjonarnych. Obecnie trend ten odchodzi w zapomnienie. Z dnia na dzień zwiększa się ilość urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów, dlatego wprowadzenie responsive web design było koniecznością.

Czym właściwie są responsywne strony internetowe?

Responsywność oznacza dostosowanie się strony czy aplikacji do wyświetlacza na różnych urządzeniach. Przede wszystkim chodzi tu o możliwość swobodnego i przejrzystego ich przeglądania w każdych warunkach. Jeszcze do niedawna większość stron WWW była projektowana głównie na komputery stacjonarne oraz laptopy. Wersje mobilne owszem istniały, ale przeznaczone były jedynie na telefony komórkowe. Wiązało się to z stworzeniem odrębnej strony internetowej i większymi kosztami.

Zdjęcie urządzań mających różną rozdzielczość

Obecnie większość użytkowników Internetu znacznie częściej korzysta z urządzeń mobilnych – w wolnych chwilach sięgamy po smartfon, żeby sprawdzić interesujące nas wiadomości czy oferty. RWD jest niezbędny, by potencjalni Klienci mogli zapoznać się także z ofertą Twojej firmy.

Zalet responsywnych stron internetowych jest wiele, oto niektóre z nich:

  • jedna wersja strony
  • pozytywny wpływ na pozycjonowanie
  • łatwość w przeglądaniu
  • ogólnodostępność
  • przejrzystość
  • niskie koszty utrzymania

Liczba użytkowników korzystających z Internetu na urządzeniach mobilnych z roku na rok rośnie, dlatego responsive web design podbija rynek. Zakładając, że w przyszłości będzie on standardem, warto już teraz skorzystać z jego możliwości i zyskać przewagę nad konkurencją.

WWW